Ahvenanmaan retki-ilta

30.4.2024

Torstaina 16.5. klo 17-18.30 Ahvenanmaan retki-ilta yhdistyksen tiloissa, Lonttistentie 9 B 15. 

Syyskuussa pe-su 20.-22.9 teemme yhteistyöretken TTC-Charterin kanssa Ahvenanmaan sadonkorjuujuhlille. Torstaina 16.5. klo 17 järjestämme kaikille matkasta kiinnostuneille infoillan yhdistyksen tiloissa. Matkanjohtajana toimiva Elina Haapanen kertoo lisää kohteista ja matkaohjelmasta. Kahvitarjoilu, ei ennakkoilmoittautumista, kaikki kiinnostuneet ovat tervetulleita!

Yhteistyöretkenä Ahvenanmaan retki on avoin myös muille, kuin jäsenille, eli ystävät ovat tervetulleita mukaan. Sadonkorjuuviikonloppuna vierailukohteet ja avoimet maatilat kutsuvat juhlimaan uuden sadon antimia. Luvassa on monipuolisia aktiviteetteja, elämyksiä ja paikallisia tuotteita.
 Hinta, ilmoittautumisohjeet ja lisätietoja matkasta julkaistaan infoillassa ja sähköisessä viestinnässä tämän jälkeen.