Yhdistykseltä kunnianosoitukset kahdelle vapaaehtoiselle

Turun Seudun Nivelyhdistys myöntää standaareja kiitoksena yhdistyksen yhteistyökumppaneille ja merkittäville toimijoille. Tänä vuonna standaareja jaettiin kahdelle toimijalle, Seija Helevälle ja Eeva Himmaselle.

Seija Helevällä (kuvassa vasemmalla) on menossa yhdeksäs kausi Raision Nivelkerhon vetäjänä. Eeva Himmanen on toiminut yhdistyksen puheenjohtajana vuosina 2015—2018 ja on sen jälkeen jatkanut yhdistyksessä aktiivisena vapaaehtoisena. Standaarit luovutettiin Nivelverkko-luennon yhteydessä Raisiossa tiistaina 5.11.

Aiemmin standaareja on myönnetty kolme: Marja-Liisa Salmiselle (2017), Petri Virolaiselle (2017) sekä Tyks Ortolle (2018).

Seija Helevä ja Eeva Himmanen standaarit ja ruusut kädessä. Taustalla Nivelyhdistyksen mainosteline.

Seija Helevä ja Eeva Himmanen.